Log in
updated 10:06 AM EET, Feb 12, 2025

Декорация

Дъга

В неделя видях тази дъга на влизане в София по магистрала Тракия, много харесвам цветните неща, ето някои от многото, на които съм попаднала напоследък.


Стълби от къщата на дъгата

Det här är 400, målet är 1000....
Оригами от легендата за 1000 cranes in an year.
Която гласи, че всеки, който сгъне 1000 пъти тези митични същества за Япония, ще се излекува или ще му се сбъдне мечта.

rettgrayson

Matt Champlin

 


DanielKHC


ideendom

 

(0 гласа)

Фестивала на цветята в Талин

Нямам нищо против "Флора" изложението, което се провежда 2 пъти в годината в София в НДК, но много повече би ми допаднало, ако различните озеленителни центрове, търговци, ландшафтни архитекти и градинари се опитат да представят техните цветя по по-интересен начин.
Един, който ми допадна е Фестивала на цветята в Талин (Talinna Lillefestivali). От декоративни до плодни храсти и цветя са подредени в красива градинка в центъра на стария град. При това някои от растенията не им е мястото по тези ширини. Този тип изложение, продължава през трите летни месеца - от юни до август. През това време хората могат да гледат как се проеменят растенията. Обикновенно тези изложения траят по една седмица. Тази година(за разлика от миналата) има и не малък процент инсталации, които не са от цветя, за радост на някои и болка на други.

Ето и снимките:



photo
photo

photo
Преминете по-надолу или Flickr

 

(0 гласа)

Панделки за подаръци

От няколко години не ми харесват, панделите, които са изкуствени. Сигурно се сещате, леко сатенирани, найлонови, които се навиват лесно с нож или ножица.

Обаче попаднах на този креативен начин на ползване - Ribonesa. Авторът е завладян от животните още от дете, и обича да наблюдава техните форми и начин на живот. Всяко животно е различно, и се прави на ръка. Може би няма да ви учуди, че е от Япония.

 

20100808402

 

 

20100808418

 

 

20100808403

 

 

20100808404

 

 

20100808405

 

 

20100808406

 

 

20100808407

 

 

20100808408

 

 

20100808409

 

 

20100808410

 

 

20100808411

 

 

20100808412

 

20100808415

 

20100808417

 

 

 

(0 гласа)

Плочи в декорация

Старите плочи отдавна се използват за различни "Направи си сам" проекти. Толкова изящно изрязани не бях срещала. Вижте сами:

revinylclock03

 

revinylclock05

 

revinylclock01

 

revinylclock02

 

revinylclock07

 

Designer: Pavel Sidorenko
Източник: yankodesign


П.С. Надявам се не сте пропуснали плочата на Балкантон :-)

 

(1 глас)

Честит празник

photo
Днес е националния празник на Франция. Аз не съм много пристрастена към Франция, но ми харесват много неща от Франция.
Този ден свързвам с рожденния ден на майка ми. Две от цветята на последния ред са от нейната градина. Честит Рожден Ден!
(0 гласа)

Винарна и хотел в едно

Сигурно консумиращите вино, са срещали етикети на винарна Едуардо Миролио. Винарната изба и лозя се намират между гр. Нова Загора и Сливен  - в с.Еленово.

Основния бизнес на собственика всъщност са текстилни заводи, виното му е хоби.
Аз няма да отплесвам повече и ще ви разходя из хотела. Отвън не ме впечатли много (нова хубава сграда, с малко зеленина около нея),

Image

но вътре беше интересно.

Този стил, не е лично моя, но пък ми се случва рядко да видя съчетание на пари и стил. Умело са съчетани масивни шкафове, ретро гардероби, маси и скринове, кожени дивани, ретро канапета и котленски килими.

Вижте сами:

Image

Image
За повече снимки може да погледните по-надолу.

Сайта на хотела/винарната http://soliinvicto.bg/
(0 гласа)

Азбучна фотография

Много обичам малките орнаменти по сградите и предметите, които ни заобикалят. Затова бях много очарована от сайта и идеята на
http://www.alphabetphotography.com/
Денифър Блейкли се е вдъхновила от детска книга на име "Градът Азбука", и е пропътувала из северна Америка в период от 3 години, за да заснеме различни неща приличащи на букви от Англиийската азбука. Сайта генерира надписа, който желаете, след това по желание той може да бъде закупен и сложен в рамка.

Сега да видим дали ще разчетете какво съм написала отдолу :-)?

Item ID: I005Item ID: D002Item ID: E010Item ID: E004Item ID: N008
Item ID: D006Item ID: O024Item ID: M016

(0 гласа)